30 Temmuz 2016 Cumartesi

Bioderma ile aşk


Merhabalarrrrrr ufak bir Antalya kaçamağı yaptım geldim. Orada bol bol çekim yaptık. Hepsini yavaş yavaş burada ve istagram da yayınlıyor olacağım ama öncesinde bir aşk hikayemi paylaşmak istedim.  Biliyorsunuz güneş yanığı şakaya alınacak bir durum değil. Bunu bizzat deneyimleyerek anladım ki, günlük rutininizin içine yüz yıkamak, diş fırçalamak gibi güneşten koruyucu kremleri kullanmayı da sokmak gerekiyor. Ben zaten buğday tenliyimdir ve beni bırak deniz kıyısına sabahtan akşama kadar bildiğin zenci olurum.Hiç bronz ten derdim olmadı ama artık anladımki kızarma ve yanma derdim var. Bu sene kızarıklık, kaşınma, yanma, gerilme gibi şeyleri yaşayarak deneyimledim. Hemdeeee İstanbul trafiğinde. Arabanın içinde yanarak başardım bunu :))) 

O gün dışarıda oldukça işim vardı ve gitmem gereken çok yer oldu. Florya'dan Göztepe'ye, ordan Nişantaşı ve tekrar Florya hattında gidip geldim. Acele ile dışarı çıktığımdan dolayı süremediğim koruyucunun acısını ve koskoca bir amele yanığını deneyimledim :)) Şimdi yazarken kıkır kıkır gülüyorum bu tecrübesizliğime ama güneş yanığı ciddi bir mesele aslında.

Bioderma ile yıllardır süregiden ve eminim hemen hemen herkesin beğenerek kullandığı Sensibio serisinden H2o Misel Solüsyon  ile olan aşkım var. Onun üzerine muadil pekçok marka ürün çıkardı ama hayırrrrr, yerini hiç bir şey doldurmuyor. Çok çok çok iddialıyım bu konuda alçak gönüllü olamayacağım, malesef hiç bir marka da bu ürünün önüne geçemez.

Gelelim asıl konuya, güneş koruyucular. Yine bu konuda beni en çok tatmin eden marka Bioderma oldu.Burada yazdıklarım tamamen kişisel deneyimlerimin harmanlaması ve hoşnutluğumu paylaşmak istedim aslında. Herkesin beklentisine farklı ürünler de uyabilir dolayısıyla benim kişisel deneyimimin yazıya dökülmüş halidir bu post. Buradan sonrasında yazıma aşağıda devam ediyor olacağım.
Neeeee yoksa bunların hepsini mi kullanıyorsun  diyenlere, evet tabikiiiii diyorum :)  Hepsininde yeri ayrı.Bulunduğum yer ve koşullara göre bu ürünlerin hepsini de kullanıyorum. Mesela ortadaki beyaz sprey şişede olan HYDRABIOEau de soin SPF 30 muhteşem bir ürün ve her zaman çantamda taşıyorum onu. Nedir marifetleri derseniz, nem kaybı yaşayan hassas ciltler için UV ışınlarına karşı koruyucu, antioksidanlı nemlendirici su. Kullanmadan evvel epey bir çalkayıp, yüzüme ve dekolteme 20cm öteden sıkıyorum. Cildimi herşeyden önce inanılmaz nemlendiriyor ve yatıştırıyor. Spf 30 koruması ise şehir hayatı için oldukça yeterli bir koruma sağlıyor. Uygularken bir serinleme hissi veriyor ve cildi yatıştırıyor. Daha ne olsun, tam bir mucize ürün. Bu üründe dikkat etmeniz gereken tek şey epey bir çalkaladıkdan sonra uygulamanız gerekiyor ve olaki pompası tıkanırsa ılık su ile yıkayıp kurulayın ve tekrar yerine takıp kullanmaya devam edin.


Bu ürün ise benim direk havuz kenarında yada plajda kullanmayı tercih ettiğim bir ürün.

PHOTODERM BRONZ Brume Sprey SPF 30 Yüksek koruma sağlayan ve doğal bronzlaşmayı hızlandıran transparan güneş koruyucu. Bir kere incecik bir yağlı yapısı var ama bu yağ o kadar hızla emiliyorki cildi yumuşacık yaparken sağlıklı bir parlaklık etkisi bırakıyor. Asla vıcık vıcık bir yağlanmışlık hissi vermiyor ki benim en sevdiğim özelliklerden biri. Bir diğeri ise alkol içermemesi, cilde asla zarar vermiyor bu ozelliğinden dolayı ve aynı zamanda misler gibi kokuyor, nefis bir kokusu var. Sonuç olarak cildim yumuşacık olup, mis kokulu bir parlaklıkla beraber harika bir bronzluğa kavuşuyor.
Bir diğer çılgın ürün ise, PHOTODERM MAX Ultra Fluid SPF 50+ kullanmaya başladığım günden beri aşığımmmm :) Ciddi anlamda sabah rutinim oldu ve sabah yüzümü yıkar yıkamaz bu ürünü sürüyorum. Nedir bu aşk dersenizzzz, cildimi inanılmaz nemlendiriyor, parlama yapmıyor ki cildim karmadır, ciltte kalıp gibi bembeyaz durmuyor ve harika bir makyaj bazı oldu bana aynı zamanda. Antalyanın bilmem kaç yüz derecesi ve neminde, onca ter döktüm ve çekimlerimde makyajım hiç bozulmadı desem. Benden tam puan aldı. Birde bu kremin renkli pigmentli ve güneş lekerini tedavi edip yok eden versiyonu var yakında onu deneyip onunla ilgili yazacağım :)
Ve son olarak ailenin güneş sonrası üyesi PHOTODERM After Sun tüm cilt tipleri için nemlendirici ve yatıştırıcı güneş sonrası sütü ile tanışın mutlaka diye ısrar ediyorummmm.Yok böyle pamuk bir cilt. Şimdi siteden alıp içinde yok şu maddeler var, yok bunlar var, derdim ama gerek yok, ben sonuca bakarım. Neme doymuş, bebek poposu kıvamında ve en ufak bir gerginlik hissi kalmamış cilt veriyor size, daha ne olsun :) 

Benim memnuniyetlerim bunlardır. Hiç mi şikayetçi olduğum ürünü yok derseniz hakikaten yok yaaaaa. Gerçekten düşündüm bunu ama yok. Cilt serisini de kullanıyorum ki onunla ilgili ayrıca yazı yazacağım,  benim için şu an numero uno Bioderma beybiler :)


Place : Regnum Carya

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder