28 Haziran 2016 Salı

Bembeyaz gülüşler

Merhaba, beni bir çoğunuz gülüşümle tanıyorsunuz. Nerdeyse gülmeden verdiğim poz yok gibi bir şey ama her ne kadar resimlerden çokta belli olmasa da dişlerimdeki lekeler beni rahatsız ediyordu. Uzun bir süreden beri yapmak istediğim ama bir türlü adım atamadığım diş beyazlatma tekniğine karar vererek sevgili Reyhan Arıkan'ın kapısını çaldım.  Bunca zaman neden yapmamışım diye şu an düşünmüyor değilim. Tabiki doktor unsuru bu noktada çok önemli.Çünkü doktorun verdiği güven ve özen tüm kafanızdaki önyargıyı yok ediyor. Mesela diş beyazlatmak için öncelikle diş taşlarınızın temizlenmesi gerekiyor. Daha önceleri pek çok kez yaptırdığım bir şey ama Reyhan hanıdan sonra aslında pekte diş taşı temizletmemiş olduğumu anladım. Neden mi derseniz, diş taşlarım tam olarak üç seansta temizlendi. Evet abartmıyorum tam üç seans :) Diş taşlarının derinlemesine temizlenmesi gerekiyor ve eğer doğru şekilde temizlenmezse ve bir gün sağlıklı dişinizi kaybederseniz sakın şaşırmayın. Çünkü derinlemesine temizlenmeyen diştaşı dişinizin kökünü kaplıyor ve zamanla kemik erimesine sebep oluyor. O sapasağlam ve tertemiz çürüksüz olan dişiniz birden düşüveriyor. Malesef sırf doğru şekilde temizlenmediği için sağlıklı olan dişinizden oluyorsunuz. Çok şaşırtıcı değilmi?  Dolayısıyla tek seansta yapılan diştaşı temizliği genelde yüzeysel temizlemeler oluyor. 

İki seans sadece diş taşı temizlemesi yaptı Reyhan hanım ve üçüncü senasta hem taş hemde leke temizliği yapıldı.


Bir sonraki adım ise diş beyazlatma aşaması. Ama açıkçası sadece diştaşı ve leke temizliği bile bana tertemiz dişlere sahip olma hissi verdi.Kimilerine göre hala bunca seans çok fazla uzun gibi gelebilir ama karşınızda Başak burcu bir Dr. var ve bundan dolayı bu dünyaya işini detaylı ve titizlikle yapma özelliği ile gelmiş :)))


Diş beyazlatma seanslarımda toplam üç seans sürdü. Biraz benim inatçı dişlerimden, biraz da Reyhan hanımın işini titizlikle yapmasından ama sonuç mükemmel.Peki nedir bu aşamalar derseniz, öncelikle diş etleri bir solüsyon ile dikkatlice kaplanıyor.


Sonra,  kırmızı renkli solüsyon dişlere tatbik ediliyor. Tek seans toplam 20 dk. sürüyor. 5dk.da bir solüsyon dişler üzerinde karıştırılıyor ve süre bittiğinde solüsyon dişlerden temizleniyor.


Gelelim neler hissettiğime. Diş taşlarım temizlenirken hiç bir şekilde canım yanmadı yada ağrı hissetmedim.Ayrıca bu işlemler sırasında herhangi bir uyuşturma yöntemi kullanılmıyor. Açıkçası ilk beyazlatma senasında hiç bir ağrı sızı hissetmedim, sadece diş etlerim biraz kaşınıyormuş gibi oldu ve gayet kolay geçti.İkinci seansta sızlamalar oldu.Bu sızlamalar aniden girip bir kaç saniyede çıkan mini dozajlı ağrılar gibi.Benim yaklaşık 4 dişimde hissettiğim bir hassasiyetti bu. Son seansım da bu hassasiyeti yok denecek kadar az yaşadım ve kolaylıkla atlattım süreci. Yarın son bir kontrolüm var.Bundan sonraki post'umu o bembeyaz güzel gülüşümle yapacağım inşallah :) Şimdi size bir iki resim ile dişlerimin hangi aşamadan nereye geldiğini göstereceğim.Diş taşı ve leke temizliğinden sonraki aşamada çekildi bu resimlerim.Yani tam beyazlatma işlemine başlamadan öncesi, ikinci ve son seansta çekildiler. Aradaki fak inanılmaz.

Kısacası kesinlikle tavsiye ettiğim bir deneyim oldu benim için, heleki Reyhan hanım gibi bir uzmanın ellerindeyse kesinlikle ikinci bir defa düşünmenize gerek yok.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder