18 Ağustos 2013 Pazar

Pazar lezzeti

Günaydın yada benim gibi çocuk sahibi olanlara tünaydın :) 

Bozcaada'da olup ganimetlerinden faydalanmamak olmaz. Bu sabahki kahvaltı keyfimizin baş lezzeti işte bu ganimetlerden biri. Yaban böğürtlenler olmaya başladı. Onları toplarken gözüme yerdeki yabani pazı takıldı. Tabiki içimdeki aşçı dayanamadı ve daldı bu lezzetli yapraklara. Tabiki kökünden almadım pazıyı.Sadece yapraklarından yiyebileceğim kadarını topladım. Siz doğaya ne kadar nazik davranırsanız oda size o kadar cömert olur.

Gelelim bu lezzeti nasıl yaptığıma. Yabani pazı, isli kuru et, 4 yumurta ve ezine peyniri kullandım.
 Pazılar nasılda canlı ve güzel renklerde değilmi.
 İsli kuru et benim en sevdiğim tadlardan biri.
Yumurtalar gerçek köy yumurtası. Köy yumurtasının sarısı sapsarı olmaz. Her yumurtanın sarısı hatta farklı tonlarda sarı olur.Diğer türlü anlayınki o işte bir nane var. 
İsli kurutulmuş etlerimi önce tereyağında küçük parçalara bölüp kızarttım. Kıtır kıtır bir lezet oldular. İngilizler Bacon ile yaptığı bu kıtır lezzetleri pek çok tariflerinde tüketiyorlar. Çorbaların üzerine bile konabiliyor. Bacon kullanmak istemeyenler için kurutulmuş et muhteşem bir seçenek.


 Daha sonra ince kıydığım pazıları yine isli kuru eti kavurduğum yağda kavurdumki lezzetler birbirine karışsın. Sonra göz, göz açıp yumurtaları kırdım.Yumurtaların üzerine kıtır isli kuru eti ve ezine peyniri gezdirdim.Sonuç yukarıdaki resimdeki gibi oldu. Dakikakalar içinde mideye indi ve afiyetle yendi :) 

İyi pazarlar.


Vine:Ahuatesel
Follow me on instagram:Ahu Atesel
Twitter:Ahu Atesel
My fashionlista finds:Ahu Atesel
Pinterest:Ahuatesel3 yorum: