22 Kasım 2012 Perşembe

Hayvan sevgisi ❤

Mumu çok şanslı bir çocuk.Çünkü hayvanları seven ve hayatı paylaşan bir aileye sahip. Çünkü onlarla her an iletişim içerisinde büyüyor. Çünkü içinde her türlü hayvana karşı büyük bir sevgi besliyor. Çünkü'ler yazmakla bitmez, öyle uzar giderki. 

Mumu bu yazını Bozcaada'da iki kedi, iki köpek, her sabah beslediği balıklar,  benim nedense resimlememiş olduğum altı ördek ve sürekli misafir olarak gelip giden pek çok hayvan çeşidiyle mutlu mesut geçirdi. Hayvanlarla yaşamak ona pek çok şey katıyor. Sanırım en başındada merhamet. Ben hayvanları sevmeyenlerin, insanlarada pek değer veremeyeceğine inananlardanım. Aslında bende çok ama çok şanslı bir çocukluk geçirdim. Bizim evde her kesin bir hayvanı vardı mutlaka. Her gece sarılıp koklaya koklaya yattığım, mırmırlarıyla uykuya daldiğim tekir kedimin hakkını ödeyemem.Okul yıllarında sokağın ucunda beni bekler, neşeyle her sabah yine o sokağın köşesine kadar uğurlardı. Kim demiş kediler haindir diye. 

 Hardal & Mumu

 Boncuk
Erkek kardeşimden yadiğar kalan Melek
Her sabah ilk iş balıkları besledi bu afacan
Hayta
İsmi gibi pek hayta olan bu kedişle Mumu büyük aşk yaşıyorlar

Misafir bir Karakaçan bile besledik :)
 Mumu bu tırtılı öylesine ilginç bulduki, dkikalarca izledi onu.Resimlerden anlaşılmıyor ama Avucumu dolduran tostombul, şirinmi şirin bir tırtıldı.

 Birlikte öğle uykuları bile yapıldı :)

Ve sizi Obi ile tanıştıriyim.Doğduğundan beri Mumu delisi olan kedimiz. Mumu ağladığında bana sesleniyor, olur ya duymamışımdır hani :)

Bu yaz Mumu Paris ile tanıştı. O kadar çok sevdiki, Paris tatlı canını zor kurtardı :P 

Gelelim sadede, sevgili Billur'un burada bahsettiği gibi, Bolluca Hayvan Barınağına gidiyoruz. Önce sevgimizi, sonra mamalarımızı ve sonrada dualarımızı onlarla paylaşıyoruz. Bu pazar Maslak Opet'te saat 11'de buluşup, oradan sevgiyle yolumuzu gözleyen minik arkadaşlarımıza gidilecek. Yanınızda kuru mama, ıslak mama, süt, ekmek getirirseniz hem çok sevaba girersiniz, hemde onları çok ama çok mutlu etmiş olursunuz.

İsteyenler yada ne yazıkki ben gelemiyorum ama yardımcı olmak istiyorum diyenler  Kolaymama , Temizmama ve bugün ilanını tesadüfen gördüğüm Toptanmama 'dan online alıp barınağa teslim edilmesini sağlayabilirler. 
follow me on instagram:AhuAtesel 

twitter:AhuAtesel
facebook:AhuAtesel
my fashiolista finds:AhuAtesel
Pinterest:AhuAtesel
Etsy:Lovewithoutacause4 yorum:

 1. Ahu'cum cok anlamli bir paylasim.. harika Mumu kareleri var gozlerimi yasartti resmen ! bir cocugun merhametli ve karsiliksiz sevgisii gordum Mumu'nun mimiklerinde, ifadelerinde.. Gonlumuzden destekliyoruz bu onemli olusumu.. Umarim sahip cikan insan sayisi da cok daha fazla olur.. Operim fistigim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))) inşallah canım.Bu pazar bir hayli destek vardı.Zamanla çoğalıcağını düşünüyorum.

   Sil
 2. çok yararlı bir post olmuş eline sağlık İzmir'den sevgiler

  YanıtlaSil