15 Şubat 2012 Çarşamba

Ya o kan sende ise?

Sanırım bir çok kişinin artık Gamze anneden haberi vardır.Geçtiğimiz Cumartesi Okan Bayülgen'in proğramına canlı bağlandı ve öyle bir şey söylediki o günden beri kendime gelemiyorum." Oğlumun o minik ellerinin ve ayaklarının kocaman olduğunu görmek istiyorum" dedi. O anda kalbim milyon parçaya bölündü. Hangi annenin hayali bebeğinin büyüdüğünü görebilmek değildirki.Hatırlıyorum Emre Altuğ baba olduktan sonra korktuğu tek şeyin, oğlunun büyüdüğünü göremeden bu dünyadan ayrılmak olduğunu söylemişti.Anne olunca onu çok iyi anlayabildim.Ben kendi adıma, her dua edişimde bunu diliyorum.Gamze annenin o sözlerinden sonra farkettimki bebeğimi daha bir koklar, öper ve seyreder oldum.
Hamile kalmamla beraber işimden olmam, ilk zamanlar çok gururuma dokunmuştu oysaki.Sonrasında, her işte bir hayır vardır diyerek yoluma devam ettim.O kadar güzel bir hamilelik dönemi geçirdimki, abartmıyorum eşim yüzünde gülücükle uyuyorsun diyordu.Bebeğime kavuştuğum günden beri, yani 16aydır, ara ara iş hayatına dönme istekleri ve bebeğimi bırakamama duyguları arasında gidip geldim.Tabiki oğlumla geçirdiğim ve geçireceğim zamanlar ağır bastığından, yanında olmayı tercih ettim.Herkesin kendi tercihi, hangi yolu seçeceği ama ben çok mutluyum onu büyütüyor olmaktan.

Ben inanıyorum ki Gamze de oğlunun büyüdüğünü görecek.Ama bunun için ona biraz yardımcı olmalıyız.Aslında sadece ona değil, aynı zamanda birçok ilik bekleyen hastalarada şifa olabiliriz.Dün Çapa İlik bankasında kan verirken aklımda tek soru vardı, neden daha önce yapmadım?Bu sorunun hissiyle ruhum ezildi, hayıflandı, utandı, acı çekti, ya daha önce donör olmadığım için, ayrılan eller varmıdır diye? Birisini kaybetmenin acısını çok iyi biliyorum.İnşallah, bundan sonrası için başkalarının hayatına dokunabilirim yada dokunabilirsiniz.

Ha birde lütfen dualarınızı eksik etmeyin.Sağlık sebebi ile ilik veremiyor olabilirsiniz ama herşeyin başı duadır.Ben Duaların gücüne çok inananlardanım.Kimbilir belki benim milyon tane duam yerine sizin bir duanız kabul olacaktır.


Gamze ile ilgili sosyal medyadaki bağlantılar:
Gamze’ye yapılacaklar için açılan blog: Gamze İçin
Gamze İçin açılan Facebook sayfası: Seninleyiz Gamze
Nurturia’da Gamze için kurulan grup: Gamze arkadaşımız için.
Gamze’nin Kişisel blogu: Seninle Yaşayalım.
Twitter’dan desteklemek için: #gamzeicin1tupkan yazın yazın!

10 yorum:

 1. Ahu'cuğum
  Hepimiz anne olarak aynı hisleri paylaşıyoruz, öyleyse haydi sorumluluklarımızı insan olarak yerine getirelim, dua edelim, yavrularımızı öpelim kucaklayalım ve Gamze için birlik olalım.
  #gamzeicinbirtüpkan

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Harfi harfine sana katılıyorum canım.#gamzeicinbirtüpkan

   Sil
 2. KEMİK İLİĞİ NAKLİ, AMELİYATLA KEMİK VE İLİĞİN KESİLEREK HASTAYA DİKİLMESİ MİDİR?

  Hayır, kemik iliği nakli ilikte yer alan ana kök hücrelerin ilikten kanla birlikte toplanarak alıcı hastaya damar yoluyla verilmesidir. Ameliyatla kemik kesilmesi vs. söz konusu değildir.

  • KİMLERE KEMİK İLİĞİ NAKLİ YAPILIR?

  Tedaviye cevap vermeyen lösemi, lenfoma ve bazı kanser hastalarına, doğuştan veya edinsel bazı kan hastalarına (örneğin Akdeniz anemileri), doğuştan veya sonradan kazanılan bazı kemik iliği yetmezliği (aplastik anemiler) ve bazı vücut savunma sistemi eksikliklerinde kemik iliği nakli yapılabilir.
  • SADECE KEMİKTEN ALINAN İLİKTEKİ KANIN KÖK HÜCRELERİNİN NAKLİ Mİ YAPILIR?

  Hayır damarlarımızda dolaşan periferik kandan ve göbek kordonu kanından elde edilen kök hücrelerle de nakil olabilmektedir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bilgile için çok teşekkürler canım.

   Sil
 3. Harikasın, ne güzel birşey yapmışsın

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. eşekkürler tatlım.Biliyorumki sende yapabilsen koşarak ilk sırada kan verirdin.Güzel kalpli arkadaşım :)

   Sil
 4. Merhabalar:))
  Sizinle tanıştığıma çok memnun oldum. Bundan sonra daha sık görüşmük dileğiyle...
  Sevgiler,
  Aslı

  YanıtlaSil
 5. canım benım duyarlı arkdasım en kısa zamanda bende gıdecegım

  YanıtlaSil