24 Nisan 2011 Pazar

Pazar keyfi

Pazar'in olmazsa olmazlarından biridir kahvaltı. Şöyle tembel tembel gerinerek kalkılır yataktan, bakılır koca uyuyor, iş başa düştüğü anlaşılır :) tamam tamam hakkını asla yiyemem. Bizim evdeki kahvaltıların çogunu eşim hazırlar. Benim kahvaltisiz güne başlayamadığımı bilir, allah razı olsun coğunlukla olaya kendisi el atar.
Diyeceksinizki çocukla pazar keyfi olurmuymuş. Bal gibide olur. Mumu her zamanki saatinde haftasonu ayırd etmeden kalkıyor tabikide. Altı degiştirilip, emzirdikten sonra ortamıza koyuyoruz. Orda istediği gibi oynayip, çigliklar atarken bizde yarı uyur keyif yapıyoruz. Genellikle uyandıktan 45dk sonra sabah uykusuna yatar Mumu. 1,5 saat uyur. Uykusu geldigini hissedince aliyorum koynuma iki pış pış hoooop Mumu uyudu. Bizde nerde kalmıştik, diyip hop tumba yatak :) Böylelikle yaklaşık 10'a kadar pazarın keyfi çıkıyor.

Bu pazar kahvaltıyı ben hazırladım. Mis gibi annemin Çanakkale köy pazarından aldığı köy yumurtasıyla omlet yaptım. Gene annecigimin Bozcaada'daki zeytinliğinden kendi elleriyle toplayıp salamuraladığı zeytinler ve çanakkaleden getirdiği hepsi birbirinden lezzetli peynirlerle bana göre muhteşem bir kahvaltı oldu.Ne var ne yok sildik süpürdük, Mumu'yu ikinci uykusuna yatırdık ( bizden daha keyifçi çıktı), elime çayımı aldım keyifle bu satırları yazıyorum.

Bu satırları okuyan herkese keyifli pazarlar :)

Mavi ve keçi peynirli, fesleğenli omlet.- Posted using BlogPress from my iPhone

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder